EU prohlášení o shodě, CE značka, analýza rizik, technické normy a  protokoly, technická složka, výkresová dokumentace – nabízíme zpracování všech těchto dokumentů.

Pár slov o mně

Jmenuji se Jaroslav Křepelka a jsem specialista v certifikaci elektrických přístrojů, strojů a výrobků. Spolu s úzkým týmem odborníků se zabýváme poradenství v oblasti certifikace, harmonizovaných norem a zkoušení.

  

Své zkušenosti jsem získal převážně při certifikaci elektrických přístrojů klasifikovaných jako zdravotnické prostředky a invitro diagnostické prostředky. V průběhu své kariéry jsem spolupracoval i na projektech pro spotřební elektroniku a automobilový průmysl.

Kariéru jsem odstartoval po zakončení magisterského studia elektroniky na Západočeské univerzitě v Plzni, jako vývojář elektroniky pro zdravotnické prostředky. Měl jsem to štěstí podílet se na vývoji v rize české společnosti, kde pravidla neurčovali majitelé na druhém konci světa.  Následně jsem již jako vedoucí vývoje byl zodpovědný za certifikaci zdravotnických prostředků, která v průběhu minulých pěti let zažila opravdu turbulentní vývoj. Součástí certifikace byly i zkoušky výrobků, které jsme prováděli i v našich laboratořích, včetně testování a optimalizace přístrojů z hlediska elektromagnetické kompatibility ( EMC ).

Praxe na pozici vývojáře mi ukázala potřebu přípravy certifikace již při plánování vývoje výrobku. Tento postup dokáže předcházet drahým a složitě prováděným úpravám po ukončení vývoje. Díky těmto cenným zkušenostem jsem se naučil odborně posuzovat a zejména vytvářet dokumentaci k prokázání shody výrobků s evropskými směrnicemi.

V průběhu své kariéry jsem zjistil, že většina výrobků na trhu nemá v pořádku dokumentaci pro uvedení na trh a rozhodl jsem s tím výrobcům pomoci – proto jste nyní na těchto stránkách.

 

 

Mým cílem je aby Vaše dokumentace nejen prokázala plnění platných legislativních požadavků, ale hlavně aby dokumentace pomohla se zlepšením Vašeho produktu. 

 

Nesnažíme se být nejlevnějším poskytovatelem těchto služeb na trhu, ale je pro nás důležité aby zákazník získal kompletní dokumentaci k prokázání shody a zpětnou vazbu k výrobku.

 

 

 

 

 

professionally-designed

CE certifikace

Vypracujeme vše potřebné pro vydání ES prohlášení o shodě a uvedení výrobku na trh EU.

IKONA_DOKUMENT_background_removed

Dokumentace

Zpracujeme kompletní technickou složku pro Vaše zařízení.

notification

Testování

Zajistíme kompletní otestování Vašeho výrobku a poradíme s řešením případných nedostatků.

user-friendly-service

Analýza rizik

Zhotovíme analýzu rizik pro Váš přístroj a doporučíme následující postup.

easy share

Poradenství

Nabízíme poradenství, audit jak výrobku, tak i výrobního procesu. Přípravu na ISO certifikaci.

jet-fast

Doba zpracování

Termíny zpracování přizpůsobíme potřebám klientů.